HABERLER

TÜM HABERLER

NTO’da İKA Destekleri Anlatıldı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2017 Yılı Proje Teklif Çağrısı bilgilendirme toplantısı, Nizip Ticaret Odası meclis toplantı salonunda düzenlendi.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt “İpekyolu Kalkınma Ajansı mali destek programları firmalarımızın rekabet gücünü artırılması ve sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

 

Yayımlanan teklif çağrısının ülkemize ve bölgemize ve Nizip’e hayırlı olmasını dileyen NTO Başkanı Özyurt, “ Bu derecede önemli bir toplantının Nizip’te düzenlenmesi ve bizzat toplantıya katılarak firmalarımıza bilgi verecek olan İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Dr. Burhan Akyılmaz ve ekibine şahsım ve Nizip Ticaret Odası adına teşekkürlerimi sunarım.” şeklinde konuştu.

 

Toplantıya ev sahipliği yaptıklarından dolayı Nizip Ticaret Odası üyeleri ve yöneticilerine teşekkür eden İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, “Bundan sonraki süreçlerde de bu salonda önemli projelerimizi tanıtıp Nizip’in yerel kalkınmasına hep birlikte katkı sağlayacak çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.” dedi.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı kurulduğu günden itibaren bölge kalkınma planında belirtilen dört gelişme ekseni üzerinde birçok çalışma yaptığını ifade eden İKA Genel Sekreteri Akyılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu dört gelişme ekseni doğrultusunda inşa ettiğimiz 5 Mali Destek Programını sizlere tanıtmak amacıyla bugün buradayız. Bu mali destek programlarının tamamının ülkemize bölgemize hayırlı olmasını diliyor ve sizlerden kaliteli, nitelikli, modern, uygulanabilir ve sürdürülebilir projeler beklediğimizi özellikle belirtmek istiyorum. İfadelerini kullandı.

 

Soruların cevaplanması ile son bulan toplantıya, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mahmut Polat, Abdulkadir Akkuş, NTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Karabacak, NTO Meclis Üyeleri Mustafa Polat, Fatih Öztürkmen, kurum amirleri, Nizip Ticaret Odası üyeleri ve çok sayıda firma temsilcileri de katıldı.

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN