HABERLER

TÜM HABERLER

MESANTEP İşbirliği Protokolü İmzalandı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Gaziantep Sanayi Odası ve SANKO Üniversitesi ve arasında “Gaziantep Medikal Sanayi Ürünleri ve Teknolojileri Programı (MESANTEP) İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

Gaziantep Sanayi Odası’nda gerçekleşen törene; Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Melike Yüksel, Perihan Çöçelli, Hakan Aslansoy, Başar Küçükparmak, Metin Erturhan, Mustafa Özgüler, GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve MESANTEP Programı Üniversite Danışmanı Prof. Dr. E. İlker Saygılı, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve KÜSİ (Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği) Gaziantep Temsilcisi Doç. Dr. Zafer Çetin ve SANKO Üniversitesi Proje Koordinatörü Bircan Günbulut katılım sağladı.

 

Protokol ile Gaziantep medikal sanayi ürünleri ve teknolojilerinin, tüm paydaşları ile birlikte yerlileştirme, AR-GE ve inovasyon, bölgesel-ulusal ve uluslararası işbirliği, mevcut yatırımlar ve yeni girişim eksenleri doğrultusunda geliştirilmesi amaçlanıyor. Böylece, Gaziantep medikal sanayi teknoloji geliştirme ekosistemi içinde Üniversite- Sanayi-Devlet işbirliği bağı güçlenerek, katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi hedefleniyor.

 

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN