HABERLER

TÜM HABERLER

Kilis’te Başarılı Projelerin Sözleşmeleri İmzalandı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Kilis’te başarılı bulunan projelerin sözleşmeleri imzalandı.

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen imza törenine Kilis Valisi Recep Soytürk, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Celkanlı ve proje yararlanıcıları katıldı.

 

Kilis Valisi Recep Soytürk projelerin onaylanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ileriki dönemlerde sayının artmasını temenni ettiklerini söyledi. Özellikle bölgeye özgü tarım ürünleri konusunda daha fazla proje hazırlanmasını beklediklerini aktaran Soytürk, önceki dönemlerde sağlanan destekler sayesinde oluşturulan tesislerde ciddi anlamda üretimler yapıldığını ifade etti.

 

İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz da ajans olarak gastronomi turizminin geliştirilmesi ve tarımda rekabetçilik alanlarında Kilis'te 8 projeye destek vereceklerini belirtti. Destek almaya hak kazanan sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve KOBİ'ler ile sözleşmelerin imzalanması adına Kilis'e geldiklerini hatırlatan Akyılmaz, onaylanan 8 projenin yaklaşık 3 milyon lira olduğunu ve yatırımın eş finansmanlarla desteğin 4 milyon liraya ulaşacağını kaydetti.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN