DUYURULAR

TÜM DUYURULAR

Kadın Dostu Kentler II Hibe Programı Çağrısı Yayınlandı


Birleşmiş Milletler, İçişleri Bakanlığı ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) ortaklığı ile yürütülen Ortak Program olan Kadın Dostu Kentler 2 Projesinin uygulandığı 12 ilde Yerel Eşitlik Eylem Planlarını (YEEP) hayata geçirmek ve bu planların uygulamasını desteklemek amacıyla 2013 yılı için bir Hibe Programı başlatılmıştır.
Program illerinde kurulmuş olan, faaliyet gösteren ve programın koşullarını sağlayan sivil toplum kuruluşlarının başvurusuna açık hibe program kapsamında proje başına 4000 Amerikan Doları (USD) hibe desteği sağlanacaktır.
Kimler Başvurabilir?
Antalya, Bursa, Gaziantep, Malatya, Mardin, Samsun, İzmir, Kars, Nevşehir, Şanlıurfa ve Trabzon illerinden birinde kurulmuş ve kayıtlı olan;
Teklif edilen proje alanı ve/veya konusu ile ilgili doğrudan çalışıyor olan; Projenin hazırlanması ve yönetiminden doğrudan sorumlu olan, aracı olarak faaliyet göstermeyen ve bu hibe programının son başvuru tarihinden en az 3 ay öncesinde kurulmuş olan dernek, vakıf ve kar amacı gütmeyen kooperatifler başvuruda bulunabilirler.
Hangi Konulardaki Projelere Destek Verilecek?
Her program ilinin kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu Yerel Eşitlik Eylem Planlarıyla (YEEP) uygunluğu göz önünde bulundurularak şu altı ana başlıktan bir veya birden fazlasında geliştirilmiş projelere destek verilecektir:
Kadın ve Eğitim Hizmetleri Kadın ve Sağlık Hizmetleri Kadınların Ekonomik Hayata Katılımı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Karar Alma Mekanizmalarına Kadınların Katılımı Kadın ve Kentsel Hizmetler
Programa ilişkin detayların ve kriterlerin yer aldığı Hibe Başvuru Rehberi www.kadindostukentler.com adresinde yayınlanmıştır.
Program için son başvuru tarihi 11 Temmuz 2013 saat 16:00’dır, Detaylı bilgi için: turkey.grants.wfc@unfpa.org Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  Funda Küçükcan Yılmaz – BMOP Hibe Programları Yöneticisi Tel: 0312-454 11 59.
*Adıyaman ili bu hibe çağrısında yer almamaktadır. Adıyaman için ilerleyen aylarda, ayrıca bir hibe çağrısı yayınlanacaktır.INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN