HABERLER

TÜM HABERLER

İKA ile TÜİK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlik binasında gerçekleşen imza töreni açılış konuşmaları ile başladı. Protokolün okunması ve detayların konuşulmasının ardından İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz ile TÜİK Gaziantep Bölge Müdürü Mert Mesut Selçuk kurumları adına işbirliği protokolünü imzaladılar.

 

İşbirliğinin sağlanması ve gelişmesine büyük önem veren iki kurumun da yöneticileri, imzalanan protokol aracılığıyla kurumlar arasında çalışma ziyaretleri ve eğitim programlarının yapılacağını, böylelikle de tecrübe ve bilgi birikimi paylaşımının artacağını ifade ettiler. İmzalanan protokol kapsamında belirlenen çalışma konuları, TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü’nün, İpekyolu Kalkınma Ajansı ile yürüteceği çalışmalar için araştırma hazırlık çalışmaları, veri analizi vb. konularda teknik destek vermesi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın da TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü’ne destek politikalarına ilişkin bilgilendirme ve danışmanlık yapması oldu.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN