HABERLER

TÜM HABERLER

İKA STEM Eğitimlerini TRC1 Bölgesine Yaymaya Devam Ediyor


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) eğitim alanında yenilikçi projeler geliştirmeyi hedefleyen, Endüstri 4.0’ a uygun bireyler yetiştirmeyi ön güren eğitim projelerini desteklemeye devam ediyor. 

 

İpekyolu Kalkınma ajansı tarafından STEM&Maker, robotik, kodlama gibi yenilikçi eğitimleri Adıyaman'ın Gerger ilçesinde devam edildi.STEM & Maker Öğretmen Eğitimlerine Adıyaman İli Gerger ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı devlet okullarında görev yapan 20 öğretmen katıldı.

STEM uygulama alanları, STEM Ders Planı hazırlama, STEM BTHP yazımı, Arduino & STEM ilişkisi ve STEM & Mbot konularında beş gün süren içermekte eğitimler Gaziantep Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Başaran tarafından verildi.

 

Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik branşlarının bütünleşik bir şekilde öğretimi olarak tanımlanan eğitimin, öğretmenlerin kendi ana disiplinleriyle beraber en az bir STEM disiplinini birlikte öğretimi olacak. Eğitimle, Endüstri 4.0 çağının yaşandığı bu günlerde öğretmenler, öğrencileri Endüstri 5.0’a ve hatta Endüstri 6.0’a hazırlayacak mesleki altyapıya sahip olacak.

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN