HABERLER

TÜM HABERLER

İKA Destekleri Adıyaman’da Tanıtıldı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından 2017 yılı proje teklif çağrıları kapsamında ilan edilen Yenilikçi İşletmeler Mali Destek Programı, Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Mali Destek Programı, Kültür-Turizm Altyapısı Mali Destek Programı, Kent Kültürü ve Kentlilik Bilincinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Organik Tarım Mali Destek Programlarının bilgilendirme toplantısının ikincisi Adıyaman’da gerçekleştirildi.

 

Adıyaman Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, İKA Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, yararlanıcı kurumlara Mali Destek Programlarını tanıttı.

 

Akyılmaz 5 başlıkta proje teklif çağrısına çıkıldığına dikkat çekerek, Yenilikçi İşletmeler Mali Destek Programı kapsamında 6 milyon TL, Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Mali Destek Programı kapsamında 3 milyon TL, Kültür-Turizm Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında 10 milyon TL, Kent Kültürü ve Kentlilik Bilincinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 10 milyon TL, Organik Tarım Mali Destek Programı kapsamında 2 milyon TL olmak üzere TRC1 Bölgesi’ne toplamda 31 milyon TL destek sağlanacağını ifade etti.

 

Mali Destek Programlarına başvuruların 8 Ocak’ta başladığını da hatırlatan Akyılmaz, programlara son başvuru tarihinin 12 Mart olduğunu da sözlerine ekledi.  İKA’nın kurulduğu tarihten bu yana en yüksek bütçeli desteğe çıktığını belirten Akyılmaz, ‘‘İpekyolu Kalkınma Ajansı olarak bugüne kadar yenilikçi, yaratıcı ve girişimci birçok projeyi destekledik, bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Bu kapsamda 2017 Proje Teklif Çağrısı kapsamında Mali Destek Programlarımızı ilan ettik. Mali Destek Programlarımız bölgemize hayırlı olsun.’’ dedi.

 

 

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN