HABERLER

TÜM HABERLER

İKA Bölgeye 241 Milyon TL Yatırım Sağladı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA)  47 projeye 15 milyon TL destek verecek. Sözleşme süreçleri devam eden projelerin  27’si Gaziantep, 12’si Adıyaman ve 8’i Kilis’ten.

 

İPekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz  “Nitelikli insan kaynağı, mali enstrümanları ve yatırım danışmanlık hizmetleri ile bölgenin kalkınmasında önemli bir misyon üstlenen İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), kurulduğu günden beri destek verdiği 879 proje ile bölgeye toplam 241,5 milyon TL’lik yatırım sağladı” dedi.

 

Akyılmaz ayrıca , Gaziantep, Kilis ve Adıyaman illerini kapsayan "TRC1 Bölgesi"ne hizmet veren, İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın, 2019 yılında 47 projeye 15 milyon liralık yatırım sağlayacağını vurguladı.

 

47 PROJEYE DESTEK

Akyılmaz şöyle konuştu; “2019 Proje Teklif Çağrısı kapsamında 2 ayrı programda çağrıya çıkan İpekyolu Kalkınma Ajansı, Gastronomi Turizmi Mali Destek Programı ve Tarımda Rekabetçilik Mali Destek Programına yapılan 101 başvurudan 47’si başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı”  Gastronomi Turizmi Mali Destek Programına 35, Tarımda Rekabetçilik Mali Destek Programına 66 başvuru yapılmış olup yapılan başvurulardan Gastronomi Turizmi Mali Destek Programından 18 Tarımda Rekabetçilik Mali Destek Programından ise 29 proje başarılı bulunmuştur. Başarılı buluna projelerden 27’si Gaziantep, 12’si Adıyaman ve 8 Kilis’ten olup proje sözleşme süreçleri devam etmektedir.”
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN