HABERLER

TÜM HABERLER

İKA Biofach Fuarında


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Almanya’nın Nürnberg şehrinde dünyanın en büyük organik fuarı olarak kabul edilen Biofach Organik Ürünler Fuarı’nda açtığı stantla organik tarım sektöründeki yeni ürünleri Dünyaya tanıttı. 

 

Her yıl düzenlenen “BİOFACH Uluslararası Organik Tarım Fuarı 2019” Almanya’nın Nürnberg kentinde bu yıl 30. kez gerçekleştirildi. Ege İhracatçılar Birliği çatısında 39 Türk firmasının katıldığı Fuar’a dünyanın dört bir tarafından toplam 2.589 firma katılım sağladı. Fuar’da organik gıda, organik içecekler ve bunların işlenmesinde kullanılan alet ve teçhizatlar sergilendi. Katılımcı ve ziyaretçiler, dört gün boyunca organik tarım endüstrisindeki son gelişmeleri takip etme fırsatı buldular.

 

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) ile İpekyolu Kalkınma Ajansı, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Dicle kalkınma Ajansı arasında imzalanan protokol gereğince üç Ajans ile ilgili Ajansların faaliyet gösterdiği bölgelerde organik tarım yapan paydaşlar Fuar’a katılım sağladı. Fuarda organik tarım sektöründeki yeni eğilimler ve ürünler tanıtıldı. Dört gün süren fuarda bölge illerdeki organik tarım ürünleri tanıtımının yanı sıra fuara katılım gösteren üreticiler ile dünyada yapılan organik tarım hakkında alıcı-üretici bilgi paylaşımı yapıldı.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN