HABERLER

TÜM HABERLER

İKA-BİK İşbirliğinde Gazetecilere Mizanpaj Eğitimi Verildi


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü işbirliğinde Gaziantep’te medya çalışanlarına yönelik Medyada Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi Eğitimi düzenlendi.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında Gaziantep’te medya çalışanlarına yönelik Medyada Mizanpaj ve Haber Dilinin İyileştirilmesi Eğitimi düzenlendi. Gaziantep Ticaret Odası’nda düzenlenen ve iki gün süren eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi. Projenin kapanış törenine; Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Basın İlan Kurumu Gaziantep Şube Müdürü Serdar Çimen'in yanı sıra gazeteciler katıldı.

 

Törende konuşan İpekyolu Kalkınma Ajansa Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, yerel basın temsilcilerine yönelik mizanpaj ve haber dilinin iyileştirilmesi konusunda düzenlenen eğitim programına katılımın yüksek olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Akyılmaz, "Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri tarafından verilen eğitimin siz gazeteci arkadaşlarımızın mesleki ve kişisel eğitimlerine katkı sağladığına inanıyorum. Biz de kalkınma ajansı olarak imkânlarımız dâhilinde destek vermeyi sürdüreceğiz.  Eğitimin düzenlenmesinde katkı sunan paydaşlarımıza teşekkür ediyor, mesleki hayatınızda başarılar diliyorum." dedi.

 

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, bu eğitimin kayda değer bir çalışma olduğunu belirterek, "Bugün mesleki yeterlilik tüm alanlarda geçerliliğini artırarak devam ediyor. Gaziantep'te basın bayağı ileri noktada. Dünyada da böyle oldu. Basın artık, internet haberliğinden tutun yazılı basına, sosyal medyaya çok hızlı bir ilerleme içerisinde ve gücünü de artırarak yürütüyor. Benim de basın deneyiyim var. Bir TV'nin genel müdürlüğünü yaptım, matbaacılık yaptım. Şimdi her saniye sizinle iç içeyiz. Bütün insanlık basınla iç içe. Onun için sizin hiç bir şekilde değerlendirmenizi yapmaya kimsenin gücü yetmez. Değerlisiniz baş tacısınız, var olmalısınız, güçlü olmalısınız" diye konuştu.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN