KURUMSAL

Vizyon - Misyon Organizasyon Yapısı Yönetim Kurulu Davut GÜL Aykut PEKMEZ Recep SOYTÜRK Fatma ŞAHİN F. Hüsrev KUTLU Hasan KARA Mehmet Can ERDOĞAN Mehmet Metin KARAKUŞ Mehmet Tuncay YILDIRIM Mustafa USLU Hacı Mustafa CELKANLI Kalkınma Kurulu Çalışma Komisyonları Dezavantajlı Gruplar, Göç ve Sosyal Uyum Komisyonu Kentleşme, Çevre ve Altyapı Komisyonu Sanayi, Ticaret ve Lojistik Komisyonu Beşeri Kaynaklar, Eğitim ve İstihdam Komisyonu Tarım ve Kırsal Kalkınma Komisyonu Kültür, Turizm ve Tanıtım Komisyonu Kalkınma Kurulu Başkanlarımız Genel Sekreterlik Genel Sekreter Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Program Yönetim Birimi İzleme Değerlendirme Birimi Tanıtım ve İşbirliği Birimi Destek Hizmetleri Birimi Yatırım Destek Ofisleri Gaziantep Yatırım Destek Ofisi Adıyaman Yatırım Destek Ofisi Kilis Yatırım Destek Ofisi Organizasyon Şeması Ajans Logosu Stratejik Plan Kurumsal Kimlik Kılavuzu Dış İlişkiler İşbirlikleri Çalışma Ziyaretleri İtalya Çalışma Ziyareti İspanya Çalışma Ziyareti Tanıtım Broşürü

Hasan KARA

Hasan Kara, 1 Ocak 1969 tarihinde Kilis’te doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Kilis’te tamamladıktan sonra eğitim hayatına Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde devam etti.

 

1989 yılında Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Hatay ilinin Altınözü ilçesinde hakim olarak görev yaptı. Ümraniye Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü ve Hukuk İşleri Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1999 ve 2002 yılları arasında serbest avukat olarak iş hayatına devam etti ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevi üstlendi.

 

2001 yılında Kurucu İl Başkanı olarak Kilis Ak Parti İl Teşkilatını kurdu, 2002 ve 2007 Genel Seçimlerinde 22 ve 23. Dönem Kilis Milletvekili olarak TBMM’de görev yapan Hasan Kara, daha sonra Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nda İl Koordinatörü olarak görev yaptı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Kilis Belediye Başkanı seçilmiştir. Orta düzeyde Almanca, İngilizce ve Arapça bilen Hasan Kara, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN