HABERLER

TÜM HABERLER

Gölbaşı, CittaSlow’a Hazır


Ajansımızın 2020 Çalışma Programında yer alan Gölbaşı İlçesi CittaSlow başvuru sürecine dair bilgilendirme toplantısı, Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal başkanlığında, gerçekleştirildi.

 

Gölbaşı Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, kamu temsilcileri ile Gölbaşı İpekyolu Kalkınma Ajansı Adıyaman Yatırım Destek Ofisi uzmanları katılım sağladı.

 

CittaSlow başvuru süreçlerine dair detaylı sunumun yapıldığı toplantıda, Sakin Şehir felsefesinin tarihsel geçmişi, SlowFood akımının nedenleri, 72 kriterden oluşan değerlendirme şartlarının detayları ve başvuru süreçlerinin aşamaları toplantıya katılım sağlayan paydaşlara aktarıldı. Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, Halfeti ilçesinde görev yaptığı dönemde CittaSlow unvanını almaya hak kazandıklarını belirterek,  “Gölbaşı ilçesinde de bu unvanın alınması durumunda ilçeye olumlu yönde katkılar sunacak. İlerleyen dönemde İpekyolu Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve belediyenin katkılarıyla bu süreci başlatacağız.” dedi.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım ise Gölbaşı için CittaSlow unvanının alınması için maddi ve manevi desteklerinden ötürü İpekyolu Kalkınma Ajansı’na teşekkür ederek, Avrupa Birliği ve benzeri hibe projelerinde Sakin Şehir unvanı alınmasının olumlu bir kriter olarak değerlendirildiğini söyledi.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN