HABERLER

TÜM HABERLER

Girişimcilik Merkezi Projesi’nin Protokolü İmzalandı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında, Hasan Kalyoncu Üniversitesinin (HKÜ) yürütücüsü olduğu “Kalyon Garaj Prototipleme ve Girişimcilik Merkezi Projesine” ilişkin sözleşme imzalandı.

 

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve İpek yolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz arasında imzalanan sözleşme ile Kalyon Garaj’ın, sunacağı hizmetlerle bölgede girişimcilik ve Ar-Ge kültürünün gelişmesine, teknoloji odaklı, katma değeri yüksek ürün üretimine geçişe katkı sağlaması bekleniyor. HKÜ Kampüsünde kurulacak olan merkez, Ar-Ge kültürünün gelişmesi ve Ar-Ge çalışmalarının süreklilik kazanması, bölgedeki KOBİ/Girişimcileri yerellikten küreselliğe taşıyacak bilgi birikiminin artırılmasını ve daha etkin teknolojilerin kullanılmasını hedefliyor.

 

Kurulacak merkezde KOBİ’ler ile girişimcilere; Ar-Ge projeleri hazırlanması, mekanik/elektronik Ar-Ge atölye hizmeti, prototipleme hizmeti, sınai mülkiyet hizmetleri, ticarileştirme hizmeti, Ar-Ge ve girişimcilik faaliyetleri gibi konularda, çeşitli hizmetler verilecek.

 

Başta Gaziantep olmak üzere Türkiye ekonomisine katkı sağlayacağı belirtilen merkezin, bölgede katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi, ihracat ile KOBİ’lerin rekabet gücünün artırılması ve teknolojik girişimlerin teşvik edilmesi alanlarında katkı sağlaması hedefleniyor.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN