DUYURULAR

TÜM DUYURULAR

Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi Gaziantep Fikir Kampı


Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar Projesi Fikir Kampı 22-23 Şubat 2014 tarihinde GAZİANTEP’te gerçekleştirilecek. Son başvuru tarihi 17 Şubat 2014

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Intel Türkiye ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği- KAGİDER işbirliği ile gerçekleştirilen “Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar” projesi Fikir Kampları’nın üçüncüsü, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek. Gaziantep Üniversitesi, Zirve Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Gençlik Bilgi Merkezi – YINFO yerel desteği ile düzenlenecek olan Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar Gaziantep Fikir Kampı”na 18 – 30 yaş aralığındaki gençlerin katılımı hedeflenmektedir.

 

Proje kapsamında bu Fikir Kampı ile Gaziantep’te kaynaklara erişimin sınırlı olduğu yoksul kesimlerdeki kadınların konumlarının güçlendirilmesi için istihdam, eğitim, sağlık, çevre ve karar alma mekanizmaları gibi farklı alanlarda karşılaştıkları problemlere yönelik olarak teknoloji destekli çözüm önerileri ve/veya sosyal girişimcilik projeleri üretilmesi amaçlanmaktadır. Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi çıktıları olarak, bölgesel bazda kadınların birçok farklı alanda (eğitim, sağlık, çevre, yetki ve karar alma mekanizmalarındaki rolleri, ekonomi ve yoksulluk gibi alanlar) karşılaştıkları problemlere yeni yaklaşımlarla uygulanabilir çözüm önerileri geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi Gaziantep Fikir Kampı’nda bulunmak ve kadınların karşılaştığı toplumsal sorunlara yönelik çözümler üretmek istiyorsanız 17 Şubat 2014 tarihine kadar www.gencfikirlerguclukadinlar.com adresindeki kayıt formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Facebook       :  https://www.facebook.com/GencFikirlerGucluKadinlar 

Twitter           : https://twitter.com/gfgk_Projesi 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN