HABERLER

TÜM HABERLER

Gaziantep’ten Savunma Sanayi İçin Ankara’ya Çıkarma


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Gaziantepli sanayici ve işadamlarından oluşan heyet, Ankara’da Savunma Sanayi yetkilileri ile bir araya geldi.

 

Gaziantep’in savunma sanayi hamlesinin temellerini oluşturmak üzere, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantepli sanayici ve işadamlarından oluşan heyet, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 5. Ana Bakım Fabrikası, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş., Ostim Savunma Sanayi Kümelenmesi, ASELSAN ve ODTÜ Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesi yetkilileri ile bir araya geldi.

 

Yapılan ziyaretlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan İKA Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Gaziantep’in savunma sanayi ve ülkemiz ihtiyaçlarına cevap verir hale gelebilmesi adına önemli temaslarda bulunduklarının altını çizerek, “Gaziantep olarak sahip olduğumuz tecrübe ve potansiyelin katma değerli ürünlere dönüştürülmesi için savunma sanayi sektöründe strateji ve yol haritalarının belirlenmesi büyük önem taşıyor. Bu amaçla gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretler inşallah şehrimizin savunma sanayindeki gelişimine çok büyük katkılarda bulunacak. Bizlere eşlik eden, bilgi paylaşımında bulunan kurum yetkililerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Gaziantep’in savunma sanayi hedefleri doğrultusunda, iki gün boyunca yoğun bir program gerçekleştirdiklerini dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ise  “Geçtiğimiz hafta Savunma Sanayii Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir, kurum yetkilileri ve Vakıf şirketlerimizin değerli yöneticileri ile Gaziantep’te bir toplantı gerçekleştirmiştik. Savunma sanayine yönelik çalışmalarımızın devamı olarak bu defa biz kendilerini ziyaret ettik. Savunma sanayinde yapmış oldukları çalışmaları yerinde inceleyerek, Gaziantep’in potansiyelini ve savunma sanayindeki yol haritasını görüştük. İnşallah sonuç odaklı, somut adımlar atmaya başlıyoruz. Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan şehrimizde savunma sanayi irtibat ofisi kurulması konusunda talepte bulunduk ve Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Sayın Harun Çelik de bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler” dedi.

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN