HABERLER

TÜM HABERLER

Gaziantep Mutfağı Dünyaya Açılıyor


Gaziantep, sahip olduğu tarihi ve kültür zenginliğini Dünya’ya duyurabilmek için uluslararası bir festivale ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Geliştirme Vakfı (GAGEV)’in ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) ve Türk Hava Yolları (THY) gibi kurum ve kuruluşların desteğiyle 20-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali GastroAntep, yerli yabancı yüzlerce profesyonelle gezgini ağırlayacak.

 

Gaziantep’te yapılacak festival öncesi İstanbul’da yapılan tanıtım lansmanına İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz da katım sağladı. Gaziantep’in zengin mutfak kültürüyle Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) “Kreatif Şehirler Ağına” dahil edildiğine dikkat çeken Akyılmaz, GastroAntep Festivali ile  Gaziantep’in zengin mutfağı ve sahip olduğu kültür mirasının yerelden uluslararasına taşınacağını belirterek, festivalin kentin turizmine de önemli katkı sağlayacağını söyledi.

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN