HABERLER

TÜM HABERLER

GAP Bölgesi Artık Dünya Melek Yatırımcı Ağında


Karacadağ Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Dicle Kalkınma Ajansı ve GAP İdaresi iş birliğiyle Diyarbakır’da GAP Ban (GAP Melek Yatırımcı Ağı) İyi Niyet Protokolü imzalandı.

 

İmza törenine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, GAP İdaresi Başkan Sadrettin Karahocagil, Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürü V. Hakan Ertürk, Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) Başkanı Baybars Altuntaş, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri. Dr. Hasan Maral, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri, iş insanları ve sertifika almaya hak kazananlar ile çok sayıda davetli katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,  “Güneydoğu Melek Yatırımcı Ağının kurulmasını ve bölgeyi kapsayan yenilikçi bir bakış açısıyla yatırım kavramının ve girişimci anlayışının tarihi bir dönüm noktasına tanıklık ediyoruz. Şüphesiz bugün başlatacağımız ve Güneydoğu Melek Yatırımcı Ağı ile bir anlamda altyapısını başlatacağımız süreç, kalkınma ve gelişme adına dünyanın diliyle ve iletişimiyle buluşmamız demek olacak. Girişimcilik kavramına yeni bir bakış açısı ve çağdaş bir yorum getirmemiz demek olacak. Böylece dünya ile bütünleşmemizin hem girişimcilik hem yenilikçilik hem de ekonomik anlamda sürdürülebilirlik boyutunda bugüne kadar eksik kalan bir yanımızı tamamlamış olacağız. Buna ihtiyacımız var. Bugün değişen dünyada bu değişimi anlamak, değişimin kavram ve kodları ile buluşmak ve şüphesiz aynı dilde muhataplarımıza ulaşmak lazım. Bu masanın taraflarında hem devletimizin ve kamu yönetimimizin tüm paydaşları var hem sivil ve sosyal kesimin ve reel sektörün paydaşları var hem de dünya, uluslararası anlamda. Genç fikirlerin, genç güven verici projelerin desteklenmesini hedefliyoruz.” dedi.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN