HABERLER

TÜM HABERLER

Çocuklarımız MÖP İle Tanışıyor Projesi’nin Sözleşmesi İmzalandı


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Mali Destek Programı kapsamında Şehitkâmil Belediyesi’nin yürüteceği ‘Çocuklarımız MÖP İle Tanışıyor’ Projesi’nin sözleşmesi imzalandı.

 

Şehitkâmil Belediyesi’nde düzenlenen imza töreninde Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz hazır bulundu.  

 

Proje, 9 ay sürecek ve projeden 137 ilkokulda eğitim gören 3. ve 4. sınıf 21 bin 965 öğrenci faydalanacak.  Projede, oyun-drama-tiyatro tekniğiyle yapılacak olan eğitim çalışmalarında öğrencilerin birebir etkinlik içerisinde yer alması sağlanacak. Öğrencilerin beceri kabiliyetlerinin gelişmesi ve atıkların sınıflandırılmasının öğretilmesi, geri dönüşüm bilincinin geliştirilmesi sonucunda çevre kirliliğinin önlenmesi ve daha yaşanılabilir bir kent kültürünün oluşturulması hedefleniyor.

 

 İmza sonrası projeye ilişkin açıklamada bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Akyılmaz, şunları söyledi: “Şehitkamil Belediyemizin, İpekyolu Kalkınma Ajansımıza Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Mali Destek Programı kapsamında sunmuş olduğu ‘Çocuklarımız MÖP İle Tanışıyor’ isimli projeye ajans olarak mali destek verdik. Bugün de bu projemizin sözleşmesini Sayın Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ile imzaladık. Şehitkâmil ilçemize hayırlı olsun. Bu proje kapsamında ilköğretim 3. ve 4. Sınıf öğrencilerimiz MÖP ile tanışacak. Çocukların öğrenme şekli drama olacak. Öğrencilerimiz, drama ile MÖP Projesi’ni tanıyacak. Hem MÖP tesislerinde hem de öğrencilerin sınıflarında MÖP ile ilgili bilgilendirmeler yapılacak. Drama tekniğinin kullanılması, öğrenmenin kalıcı olması açısından büyük bir önem arz ediyor. Bu proje kapsamında önemli faaliyetler yapılacak. Çocuklarımızda çevre bilinci, çevreyi korumaya dair bir farkındalık oluşacak. Şehitkâmil Belediyesi; çevre konusunda hassas, duyarlı bir belediye. Şehitkâmil Belediyemizi tebrik ediyorum. Başkanımıza başarılar diliyorum.”
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN