HABERLER

TÜM HABERLER

Çinli Yatırımcılardan 100 MW’lık Güneş Enerjisi Yatırımı


İpekyolu Kalkınma Ajansı’nı ziyaret eden Çin İşadamları Derneği Başkanı Song Zıbın ve beraberindeki heyet, TRC1 (Gaziantep, Adıyaman, Kilis) Bölgesi’ne 100 MW’lık Güneş Enerjisi yatırımı yapmayı planlıyor.

 

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Gaziantep’te bulunan Çin İşadamaları Derneği Başkanı ve beraberindeki heyet, İpekyolu Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti. Ziyarette Çin’de ilk 500 içerisinde yer alan firma temsilcileri, bölgeye Güneş Enerjisi yatırımı yapmayı istediklerini belirtti. TRC1 Bölgesi teşvikleri ve yatırım olanakları hakkında bilgi isteyen heyete, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, sunum gerçekleştirdi.

 

Akyılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bölgenin yenilenebilir enerji potansiyeli, yatırım maliyetleri ve yatırım ekosistemi hakkında heyete bilgi verdi. TRC1 (Gaziantep, Adıyaman, Kilis) Bölgesi’nin coğrafi konum itibarıyla Güneş Enerjisi yatırımı için kentin yatırımcılara önemli ayrıcalıklar sağladığına vurgu yapan Akyılmaz, bölgeye yabancı yatırımcı çekmenin önemine işaret ederek Yatırım Destek Ofisleri aracılığıyla yatırımcılara her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

 

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN