HABERLER

TÜM HABERLER

Adıyaman Lezzetleri İstanbul’a Taşındı


Adıyaman Valiliği himayelerinde İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Adıyamanlılar Vakfı’nın işbirliğinde İstanbul Yenikapı’da "Adıyaman Tanıtım Günleri" düzenlendi.

 

Kommagene Kültürünün eşsiz hoşgörüsüne tanıklık eden Adıyaman’ın, tarihini, kültürünü, mutfağını, sahip olduğu tüm değerleri, gelenek ve göreneklerini kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla Yenikapı’da "Adıyaman Tanıtım Günleri" düzenlendi. Adıyaman Tanıtım Günleri’nin açılışını Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Binali Yıldırım yaptı.

 

Adıyaman Tanıtım Günleri açılış törenine; TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Dursun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, birçok ilin Milletvekilleri, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Adıyaman'daki kamu ve özel sektör temsilcileri, İstanbul'daki üst düzey bürokratlar, İstanbul Medya Temsilcileri ile İstanbul'da yaşayan Adıyamanlılar ile binlerce davetli katıldı.

 

 Dört gün süren etkinliğe ilgi yoğun olurken. davetliler birbirinden lezzetli Adıyaman yemeklerini tattı.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı da etkinlikteki yerini alarak Gastronomi alanında yaptığı çalışmalar hakkında davetlileri bilgilendirdi. Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı başta olmak üzere birçok bürokrat İKA standını ziyaret etti.

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN