DUYURULAR

TÜM DUYURULAR

2020 Uluslararası Yardım Fonu – Goethe-Institut TÜRKEI


Çoğulcu toplumların güvenliğini sağlamaya yardımcı olan sanatsal kurumlar için kısa vadeli bir uluslararası yardım fonu kurulması ile, Dışişleri Bakanlığı, Goethe Enstitüsü ve yabancı kültür ve eğitim politikasındaki diğer aracı kuruluşların yanı sıra vakıflar alanından ortaklar, yurtdışındaki partnerleri güçlendirmeyi ve ayakta kalmalarını güvence altına almak istiyorlar. Özellikle bu zamanlarda kamu söylemini yoğun bir şekilde yürütmek önemlidir. Buradaki odak noktalardan biri kültür ve sanat alanında aktif olan organizasyonlar ile yenilikçi ve açık kültürel çalışmaları nedeniyle çoğulcu toplumların korunmasına katkıda bulunan sosyal aktörler için bir iletişim noktası olan mekanlar.

Yardım fonunun, pandemiden kaynaklanıyorsa, altyapının korunması, yeniden yapılandırılması ve genişletilmesi için nesnel ve sınırlı süreli projelerin teşvik edilmesine kısa vadede yardımcı olması amaçlanmıştır. Aynı zamanda, örneğin, yeni bir ağ oluşturulması veya yeni, dijital formatların geliştirilmesi ile ilişkili ek maliyetleri karşılamak için kullanılabilir.

Başvurular Goethe-Institut’un online portalı üzerinden yapılabilecektir ve 20 Haziran 2020’den itibaren mümkün olacaktır. Erişim bağlantısını bulunduğunuz yerdeki Goethe Enstitüsü’nden veya yurtdışı temsilciliğinden talep edebilirsiniz. Tamamlayıcı ek belgeler (özellikle üçüncü tarafların görüşleri) 7 Temmuz 2020’ye kadar sunulabilir. Başvurunun başarılı olması halinde fonlamanın planlanan başlangıç tarihi 01.09.2020’dir.

BAŞVURULAR 30 HAZİRAN TARİHİNE KADAR YAPILMALIDIR.

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN