HABERLER

TÜM HABERLER

2019 Yılı CMDP Bilgilendirme Toplantısı Gaziantep’te Gerçekleştirildi


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2019 yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) bilgilendirme toplantısı, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz başkanlığında Gaziantep’te gerçekleştirildi.

 

Yürütücülüğünü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın üstlendiği 2019 yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı bilgilendirme toplantısı İpekyolu Kalkınma Ajansı merkez binada gerçekleştirildi. Toplantıya; İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Üniversiteler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütleri, kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluş temsilcileri katılım sağladı. Bilgilendirme toplantısında paydaşlarla başta üreten şehirler teması olmak üzere bölge için önemli olabilecek potansiyel proje fikirleri konusunda da istişarelerde bulundu.

 

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı ile ülke, sathında daha dengeli bir yerleşme düzeninin sağlanması ve göçün kademeli olarak yönlendirilebilmesi için nispeten geri kalmış ve göç veren bölgelerde, bölgesel çekim merkezi niteliğine haiz şehirlerin katma değeri yüksek üretim, teknoloji, ihracat, istihdam ve yenilikçilik kapasitelerinin artırılmasını amaçlamaktadır. Program, Adana, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Hatay, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van ve Gaziantep illerini kapsamaktadır.

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN