HIZLI MENÜ

2019 Mali Yılı Destek Programları 2017 Yılı Mali Destek Programları 2016 Yılı Mali Destek Programları 2015 Yılı Mali Destek Programları 2014 Yılı Mali Destek Programları 2013 Yılı Mali Destek Programları Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı - 2011 2011 Yılı Mali Destek Programları DFD ve Teknik Destekler Ajans Hakkında Küçük Altyapı Mali Destek(Genel) Küçük Altyapı Mali Destek(Sizlerden gelenler) İktisadi Gelişme Mali Destek (Genel) İktisadi Gelişme Mali Destek(Sizlerden Gelenler)

SIKÇA SORULAN SORULAR

2016 Yılı Mali Destek Programları

Organik Tarım programı kapsamında organik mısır üzerine bir projeye destek alabilir miyim?

Antep fıstığı, Zeytin, Nar, Üzüm, Biber, Bal, Badem, Kırmızı Mercimek,Buğday, Ceviz, Dut, Yumurta, Organik Girdi (gübre, hastalık ve zararlılarla mücadelede kullanılacak maddeler) desteklenecek ürünler olarak belirlenmiştir.

Kobi'yim. Organik Tarım programından faydalanabilir miyim?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler), Kar Amacı Güden Birlikler (Mahalli İdare Birliği Olmayan Birlikler), Kar Amacı Güden Kooperatifler ve Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar uygun başvuru sahipleridir.

Özel bir işletmem var. Destek oranınıza KDV dahil midir?

KDV proje kapsamında uygun maliyet değildir. Destek miktarı KDV hariç maksimum %50 olarak belirlenmiştir.

Organik Tarım programına proje yazmak istiyorum. Organik tarım konusunda çok fazla bilgi sahibi de değilim. Sizden teknik destek alabilir miyim?

Program kapsamında GAP OTADAM teknik ekibinden randevu alarak teknik istişare toplantıları gerçekleştirebilirsiniz. İrtibat bilgileri program rehberinde mevcuttur.

Enerji verimliliği programı kapsamında güneş paneli kurabilir miyim?

Proje toplam bütçesinin %30'unu geçmemek üzere yenilenebilir enerji kaynakları ile enerji üretim tesisi maliyetleri (güneş enerjisi, rüzgar enerjisi vb.) uygun maliyettir.

Enerji programında ön etüd zorunlu mudur?

Proje kapsamında desteklenecek proje başvuruları için ön koşul, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nden akredite bir enerji verimliliği danışmanlık firmasından ve/veya GAP Bölgesinde faaliyet gösteren GAP EVD Danışmanlık ve Kuluçka Merkezi ve Harran Üniversitesi GAP YENEV Merkezi’nden, proje başvuru tarihinden en fazla 1 (bir ) yıl önce ön etüt kapsamında bir rapor alınmış olmasıdır.

Ön etüd maliyetlerinin de yüzde 50 sini ajans karşılayacak mı?

Proje kapsamında Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nden akredite bir enerji danışmanlık firması ve/veya GAP Bölgesinde faaliyet gösteren GAP YENEV ve GAP EVD Kuluçka Merkezi tarafından hazırlanan ön etüt maliyetleri (talep edilen destek miktarının % 2’sini geçmemek üzere) uygun maliyettir. Projenin başarılı olması belirtilen koşul ve oranlarda ön etüd maliyeti de karşılanacaktır.

Enerji programında detaylı etüd raporunu sunmamız gerekiyor mu?

Projenizin başarılı bulunması durumunda detaylı etüd raporu istenecektir.INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN