HIZLI MENÜ

2019 Mali Yılı Destek Programları 2017 Yılı Mali Destek Programları 2016 Yılı Mali Destek Programları 2015 Yılı Mali Destek Programları 2014 Yılı Mali Destek Programları 2013 Yılı Mali Destek Programları Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı - 2011 2011 Yılı Mali Destek Programları DFD ve Teknik Destekler Ajans Hakkında Küçük Altyapı Mali Destek(Genel) Küçük Altyapı Mali Destek(Sizlerden gelenler) İktisadi Gelişme Mali Destek (Genel) İktisadi Gelişme Mali Destek(Sizlerden Gelenler)

SIKÇA SORULAN SORULAR

2015 Yılı Mali Destek Programları

Mermerci olarak faydalanabilirmiyiz ve nasıl faydalanabiliriz?

Şehitkamil ve Şahinbey dışındaki ilçelerde ve il merkezlerinde Madencilik ve Taş Ocakcılığı desteklenecek sektörler arasındadır.

Belediyeler için destlenen belgeler arasında yer alan ‘’Kurum/Kuruluş belgesinden’’ kastınız nedir? Kuruluş olduğumuzu ispat edebilecek nasıl bir belge verebiliriz?

Resmi kuruluş belgesi belediyelerden istenmemektedir. Bu husus rehberlerde de belirtilmiştir.

Kays sistemi üzerine evraklar yüklenecek mi?

Destekleyici belgeler taranarak Kays sistemine yüklenmelidir.

Belediyenin alt yapı ve bina restorasyonları kültür turizm destek programlarına proje hazırlayabilirler mi?

"TRC1 Bölgesi’nde doğal, tarihi ve kültürel mirasın değerlendirilmesine yönelik altyapı ve restorasyon çalışmalarının yapılması" ve "TRC1 Bölgesi'nde kültür-sanat olanaklarının arttırılmasına yönelik altyapı çalışmalarının yapılması" öncelikleri kapsamındaki projeler sunulabilir.

Kırsal kalkınmadan hibe alan bir firma İpekyolu'ndan aynı konuyla ilgili destek alabilir mi yoksa farklı konuyla mı olabilir?

Aynı başvuru konusu için ulusal ya da uluslararası hibe programlarından (AB, Büyükelçilik Hibeleri, Dünya Bankası, UNESCO, EBRD, TKDK, KOSGEB vb.) finansman sağlayan gerçek ve tüzel kişiler T.C. İpekyolu Kalkınma Ajansı mali destek programlarına başvuramazlar.

KOBİ kuruluş tarihi önemli mi?

Başvuruda bulunacak olan KOBİ tanımına uygun işletmenin son başvuru tarihinden önce kurulmuş ve tescil edilmiş olması gerekmektedir.INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN