HABERLER

TÜM HABERLER

İpekyolu Kalkınma Ajansı Japonya’da Menengiç Kahvesi’ni Tanıttı


Gaziantep, Adıyaman ve Kilis İllerini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmaya devam eden İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Japonya’da Menengiç Kahvesi’ni tanıttı.

 

Olive Oil Kansai 2017 Fuarı kapsamında Japonya’da çeşitli görüşmelerde bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı Gaziantep Yatırım Destek Ofisi (GYDO), Tokyo’da gerçekleştirdiği ikili görüşmeler sonucu ünlü bir restaurantta Menengiç Kahvesi’ni tanıttı.

 

Japonların damak tadına sunulan ve sağlık açısından faydası sayılmayacak kadar fazla olan Menengiç Kahvesi, Japonlardan tam not aldı. Menengiç Kahvesi’nde kafein olmaması ve sağlık açısından oldukça faydalı olması sebebiyle Japonların damak tadının vazgeçilmezi oldu. Oldukça beğenilen Menengiç Kahvesi’nin Japon pazarına kazandırılması için İpekyolu Kalkınma Ajansı Gaziantep Yatırım Destek Ofisi uzmanları işadamlarını bilgilendirdi.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz,  uluslararası fuarların ülkenin ve bölgenin tanıtılması açısından sonra derece önemli organizasyonlar olduğunu ifade ederek, ‘‘Fuar boyunca Gaziantep, Adıyaman ve Kilis ilerinin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtma fırsatı bulduk. Nitekim de yapılan ikili görüşmeler neticesinde bölgemizde üretilen ürünlere talepler oluştu. Fuarda kurduğumuz temaslar ve sağlanan bağlantılar ile bölgenin yatırım ve ticari faaliyetlerinin artırılmasını hedefliyoruz.’’ diye konuştu.

 

 

 

 

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN