HABERLER

TÜM HABERLER

İKA’dan Sanayi İşgücüne Nitelikli Elaman Desteği


İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından düzenlenecek ve sanayi sektörünün kalifiye eleman ihtiyacını gidermeye yönelik önemli adımlardan biri olan Uygulamalı PLC Otomasyon Eğitimi, başladı.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenecek olan Uygulamalı PLC Otomasyon Eğitimi ile Gaziantep sanayinde önemli bir paya sahip olan tekstil, Gıda, makine sektörlerinin yanı sıra elektrik ve otomasyon konusunda hizmet veren işletmelerin teknik personellerine yönelik olarak onların niteliklerini geliştirmek ve çalıştıkları işletmelere katacakları katma değerlerinin arttırılması hedeflenmektedir.

 

Eğitim sınıfını ziyaret eden İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, ‘‘En önemli yatırım, insana yatırımdır; gençlere, gençlerin geleceğine yapılan yatırımdır. Uygulamalı PLC Otomasyon Eğitimi kapsamında işletmelerin teknik departmanlarında çalışan ve yükseköğretim kurumlarının 2 veya 4 yıllık Elektrik, Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik, Otomasyon bölümlerinden ve/veya mesleki eğitim liselerinin benzer programlarından mezun olan çalışanları ve işletmelerin adı geçen departmanlarında çalışan teknik personelin yanı sıra Meslek liselerinin ilgili bölümlerinde okumakta olan ve başarılı olan öğrencilerin de bu eğitimden faydalanmasını sağlayacak bir eğitim programı hazırladık. Böylece henüz iş hayatına atılmayan gençlere sonraki hayatlarında iş bulmalarını kolaylaştıracak nitelikler kazandırması sağlanacaktır. Aynı zamanda anılan eğitimi alan bu öğrenciler öğrenci oldukları okullarda farkındalığın arttırılmasını sağlayacak ve bir bütün olarak öğrencilerin kariyer seçimlerinde yön gösterici olacaktır.’’ dedi.

 

Akyılmaz, ‘'Uygulamalı PLC Otomasyon Eğitimi ile bir yandan sanayiye kalifiye elemanı sağlarken diğer yandan gençlere istihdam sağlayarak, onlara meslek edindirerek bu çalışmaların önünü açacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Gaziantep Teknopark’ta düzenlenecek eğitim,  4 grup halinde 32 saat sürecek.

 

 

 
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN