HABERLER

TÜM HABERLER

Bakan Elvan İKA Projesi’ni Ziyaret Etti


Kilis Zeytin Üreticileri Birliğinde düzenlenen Zeytinyağı Şenliği'ne katılım sağlayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından desteklenen tesisi ziyaret etti.

 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımı ile Kilis’in Kocabeyli Köyünde Kilis Zeytinyağı Şenliği düzenlendi. Kilis Zeytin Üreticileri Birliğinde düzenlenen Zeytinyağı Şenliği'ne katılım sağlayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından desteklenen tesisi ziyaret etti.

Kilis'te zeytincilikle ilgili önemli konuların gündemde olduğunu, kentteki zeytinin ve zeytinyağının nasıl dünya markası yapılacağına dair görüşmelerin yapıldığını anlatan Elvan, her konuda olduğu gibi bu konuda da Kilis'e gereken desteği vereceklerini kaydetti. Elvan, "Kilizi" adı verilen markayla Kilis zeytinini daha iyi yerlere getirmeye çalıştıklarını söyledi. Elvan, şunları kaydetti: "İnşallah önümüzdeki dönemde sadece Türkiye'ye değil tüm dünyaya bu zeytinyağını ulaştıracağız. Bunun için tanıtımı ve pazarlaması konusunda GAP İdaresi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı her türlü desteği verecek. Bunun gibi çok sayıda tesisin açılmasını temenni ediyorum. Kilis'in mayası, insanı ve toprağı temiz. Kilis'in temiz topraklarında organik tarımı ve özellikle de zeytinciliği marka yaparak Kilisli üreticilerimizi sadece Türkiye'de değil dünyada tanıtacağız. Ayrıca sadece zeytincilik için değil topyekün tarımsal değerleri kalkındırmak için yatırımsa yatırım, tanıtımsa tanıtım her türlü desteği vereceğiz. Kimse Kilis'in zeytinine başka marka basarak pazarlamaya kalkamayacak. Artık Kilis kendi değerine sahip çıkıyor ve kendi markasını oluşturuyor."

 

Son yıllarda yapılan yatırımlara da değinen Elvan, Kilis en kısa zamanda modern bir devlet hastanesine kavuşacağını, bunun için kendisinin de gereken desteği vereceğini söyledi.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN