HABERLER

TÜM HABERLER

Alman Gazeteciler İKA’yı Ziyaret etti


Başbakanlık Türkiye Yatırım ve Tanıtım Ajansı ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) işbirliğinde hazırlanan program çerçevesinde Alman medya kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet, İpekyolu Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti.

 

Gaziantep’in yatırım ortamının tanıtılması, kültür kenti kimliğinin uluslararası mecralara ulaştırılması, kurumların çalışmalarının ve sanayide üretim yapan firmaların yerinde incelenmesi amacıyla Gaziantep’e gelen Alman gazetecilerin ilk durağı İpekyolu Kalkınma Ajansı oldu.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, Alman gazetecilere Ajansın genel yapısı, görevleri ve bölgede gerçekleştirdiği projeler ilgili sunum gerçekleştirerek,  Gaziantep’in yatırım ortamı, sanayi altyapısı, şehrin ihracat potansiyeli ve yatırımcılar için önemli olan ve altyapıyı güçlendirecek büyük projeler hakkında gazetecileri detaylı bilgilendirdi.

 

Toplantı sonrasında Alman gazetecilerin sorularını yanıtlayan İpekyolu kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, Alman yatırımcıların bölgemizdeki yatırımlarının artması temennisinde bulundu.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN