HABERLER

TÜM HABERLER

ASGEM Projesi’nin Sözleşmesi İmzalandı


Adıyamanda üretim ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi ve sanayi sektöründe ihtisaslaşmayı desteklemek üzere, İpekyolu Kalkınma Ajansının desteklediği Adıyaman Sanayisini Geliştirme Merkezi (ASGEM) Projesinin sözleşmesi imzalandı.

 

Adıyaman Valisi Abdullah Erin Başkanlığında İSİAS Otelde yapılan toplantıya; Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Uğur Aladağ, STK Başkanları ile ilgili kamu kurum ve kuruluşların amirleri katıldı.

 

Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediye Başkanlığı, Adıyaman Üniversitesi, Adıyaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteğiyle kurulacak ASGEM için İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından yüzde 75 oranında destek sağlanacaktır. Adıyaman Sanayisini Geliştirme Merkezi (ASGEM) Projesi’nin 2 yılda tamamlanması planlanmaktadır. Kurulacak olan merkezin bünyesinde eğitim, müşavirlik, uygulama ve araştırma&geliştirme faaliyetleri gerçekleştirilecektir.
INVEST IN GAZİANTEP INVEST IN KİLİS INVEST IN ADIYAMAN